S A M A T A S O H B E T

Loading

Gün içerisinde yeterince hazin sohbet edemeyen ya da sohbet etmekten beklentisini karşılayamayan bizler, stresimizi ve negatif enerjimizi atamayız. Atamadığım bu enerji bizi, mutsuz, sinirli, takıntılı biri haline getirebilir.

hazin sohbet

Birçok insan kendi hayatında olup biteni başkasına yansıtamadığından değişik bir psikolojiye bürünebilir. Bu bizim doğamızda var. Mesela en büyük örnek bebekler ve çocuklardır dertlerini tasalarını ebeveynine anlatamadığından ağlar ve huysuzluk yapar. Fakat bu durum artık biz büyüklerde de farklı bir şekilde sıklıkla gözükmektedir. Farklı şekilden kastımız biz 15 yaş üstü insanlarda kendini anlatmaya çekinme gibi ya da karşımızdaki insanın farklı anlaması gibi birçok sorunla karşılaşırız.

Bu gibi sorunlar oldukça sohbet etmenin ne tadı kalır ne de tuzu kalır. Hiç kimse ile sohbet etmek, diyalog kurmak istemeyiz. İstemediğimiz için bazen suçlu durumuna düşeriz. Fakat kimse demez acaba NEDEN benimle sohbet etmek istemiyor? Diye.. Zaten gün içerisinde yeterince stres yaşadığımız yetmez gibi bir de eş dostun tantanaları bizleri daha da agresif bir insana dönüştürür.

Bunlardan kaçmak için bir kaçış yolu arar dururuz. Eve gitmek, arkadaş ortamında sohbete dahil olmak gibi birçok şeyden uzaklaşırız. İstediğimiz sadece bizi anlayabilen, empati kurabilen insanlardır. Bunu reel çevrede bulamadığımızdan birçok insan kendini internet aleminin sanal sohbet odalarına atmıştır. Bu durum reel hayatınızdan farklı bir şey midir? İşte orası güzellik ve çirkinlik kavramı gibi muammadır.

Chat odalarında ki insanların %40 ı hayattan bir beklentisi olmayanlar, %50 si hayattan bir beklentisi olup sadece sohbet etmek adına girenlerdir. %10 luk kısmı ise kimsenin akıl sır erdiremediği kişilerdir. Dünyanın her tarafından bağlanılabilen hazin sohbet odaları, yaklaşık 20 senedir hayatımızdadır. Eski zamanlarda sohbetin tadı nasıl bir başka ise eski sohbet ve chat odalarında olan sohbetlerin tadı da bir başkaydı. Şimdilerde insanlar sadece öylesine sohbet odalarına giriş yapmakta, öylesine giriş yapan sohbet kullanıcıları birçok yararlı sohbet ortamlarını elinin tersi ile itmektedirler.

Bilindik sohbet platformlarının içinde olan Samatasohbet.com ailesi sadece eğlenmek adına değil insanlara bir şeyler katma, kullanıcı memnuniyetine göre hareket etmeyi kendine amaç belirlemiştir. Sizler de bu hazin sohbet şölenine davetlisiniz..

Leave a Comment