Makara Sohbet

tarafından
161
Makara Sohbet

Makara Sohbet Günün gerginliği, tasası, stresi ve birçok zor durum karşısında tek başımıza mücadele ediyoruz. Bu mücadele zorlu ve sıkıcı bir durum haline geldiği için birçok konuda isteksiz ve negatif oluyoruz.

Hayatımızda en ufak sorunu bile fikir münakaşası ya da ikili sohbetlerle çözemiyor hale geliyoruz. Sık sık rastladığımız bu durum karşısında ailemizin, iş arkadaşlarımızın, dostlarımızın da büyük katkılarını da unutmuyoruz tabi.. Böyle durumlarda biz insanlar yalnız kalmayı seçiyoruz. Herkesten uzaklaşıyoruz. Ama bu durum bizim için bir nevi iyi bir nevi kötüdür.

makara sohbet

Yaşantımız boyunca her daim karşımızdaki insanlarla diyalog halinde olmamız gerekecektir. Ve her daim dile getirilen “ yalnızlık Allah’a mahsustur” kelimesinin önemini bir kez daha anlamış olacağız. Kendi üstümden örnek vermem gerekirse ben bir insanla konuşmadan, sohbet etmeden o insanla anlaşamam. Ama bazı durumlar gereği çevremde olan birçok insandan uzaklaştım. Bu durum da beni sanal aleme yani sosyal ağ sitelerine ve sohbet odalarına bağladı. Şimdi diyorsunuz ne alaka, ben yaklaşık 8 yaşımdan beri bilgisayar kullanıcısıyım. 14 yaşlarımda çevremden göremediğim ilgiyi sanal alem de olan sohbetçi arkadaşlarımda buldum. Yazık diye düşünenleriniz çoktur. Genelleme yaparsak dünyanın her ülkesin de bu durum böyle. Birçok kişinin girdiği chat odaları insanları reel hayatında olan şeylerden daha fazla mutlu ettiği bir gerçektir.

Sohbet ve chat odaları büyüklerimizin ayıp olarak tabir ettiği yerlerden biridir. Fakat burada ki suç sohbet veya chat odalarının değil, içerisinde bulunan kullanıcıların dır. Nasıl reel hayatımızda hayat zor değil insanlar zor lafını sürekli duyuyorsak burada ki durum da bir nevi aynıdır. Sohbetin tadı tuzu eskisi gibi olmadığından buradaki insanlar yöntem değişerek reel hayatında paylaşamadıklarını sanal sohbet ederek paylaşmayı seçmişlerdir.

Burada sadece makara sohbet ya da çok ciddi sohbet amaçları güden insanlar yok. Yeri gelir sizlere abi olurlar, yeri gelir sizlere abla olurlar. Tabi kötü insanlarında çok olduğu sohbet odaları günümüzde çok fazla kullanıcı kaybetmiştir. Fakat biz demirbaşlar olarak, burada siz değerli sohbet kullanıcıları ile yazışarak anlaşmak ve deşarj olmak için hep buralardayız.